Filmy sferyczne

Filmy sferyczne – niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Zapraszamy wszystkich do świata pełnego tajemnic, z nami odkryjecie niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz przeniesiecie się na inne planety.

Filmy wyświetlamy w języku polskim. Na życzenie klienta możliwe seanse w innych językach. 

 • Zwierzęta nasi przyjaciele

  Dla dzieci w wieku od 2 lat

  Zwierzęta nasi przyjaciele

  Dla dzieci w wieku od 2 lat

  Witamy na farmie dziadka Franka! Dziadek dużo wie o zwierzętach.
  Pójdź za mną, odwiedzimy farmę i dowiemy się dużo o zwierzętach. Zagramy lub odgadniemy odgłosy zwierząt. Z Dziadkiem Frankiem wyruszymy na wielką przygodę!
  Spotkamy dzikie zwierzęta z dżungli, sawanny, pustyni, bieguna północnego, bieguna południowego i oceanu. Dowiemy się więcej o ptakach, owadach, płazach, zwierzętach roślinożernych i mięsożernych.
  Poszukamy zagrożonych gatunków. Czy ta przygoda kiedykolwiek się skończy?

 • Małe ABC

  Dla dzieci w wieku od 2 lat

  Małe ABC

  Dla dzieci w wieku od 2 lat

  Zarówno rodzice jak i nauczyciele dwoją się i troją by w sposób logiczny i przystępny odpowiedzieć na najtrudniejsze i najbardziej dociekliwe pytania małego dziecka. Dziecka, które odkrywa otaczający świat, stara się go poznać i zrozumieć – a bez pomocy dorosłych jest to bardzo skomplikowane.
  Seria trzech mini-odcinków: „światło”, „chmury” i „meteoryty” w lekki i prosty sposób odpowie na chociaż część z milionów pytań dziecka, pomoże w procesie edukacyjnym a co najważniejsze dostarczy wspaniałej zabawy.

 • kokomongas nuotykiai kosmose

  Kosmiczna Przygoda Cocomong’a

  Dla dzieci w wieku od 2 lat

  kokomongas nuotykiai kosmose

  Kosmiczna Przygoda Cocomong’a

  Dla dzieci w wieku od 2 lat

  Cocomong to ciekawska, figlarna małpka, która marzy o przeżyciu niezwykłej przygody. Cocomong interesuje się astronomią i podróżami w przestrzeni kosmicznej, jednak do tej pory zna to zagadnienie tylko z książek i marzy o tym, żeby naprawdę podróżować w kosmosie. Aż tu nagle pewnego razu, zupełnie znikąd pojawia się Halley, kosmita pochodzący z Tytana – jednego z księżyców Saturna. Halley musiał lądować awaryjnie, aby ocalić ostatni gwiezdny klejnot. Jego rodzice zostali porwani przez złego Króla Wirusów, który pragnie zdobyć wszystkie gwiezdne klejnoty, aby opanować wszechświat, gdy zostaną one połączone. Halley potrzebuje pomocy Cocomonga i jego przyjaciół, aby uratować swoich rodziców i odzyskać gwiezdne klejnoty. Jednak Tytan jest dalej niż Mars i Jowisz, znajduje się bliżej Saturna. Czy nasi ratownicy będą w stanie pokonać całą drogę bezpiecznie? „Nigdy się nie dowiemy, dopóki nie wyruszymy!”, mówi Cocomong, rozpoczynając swoją przygodę w kosmosie.

 • Jak Księżyc do Słońca w gościnę się udał

  Dla dzieci w wieku od 2 lat

  Jak Księżyc do Słońca w gościnę się udał

  Dla dzieci w wieku od 2 lat

  Film prezentuje bajeczną podróż młodego Księżyca po znakach zodiaku w poszukiwaniu Słońca. Pod malowniczym niebem, na naszego bohatera, czekają niesamowite przygody, podczas których zajdą zmiany jego faz. Ten interesujący film o Księżycu i 12 znakach zodiaku pozwoli spojrzeć na niebo z innej perspektywy.

 • Od IX.2023

  Wielka podwodna przygoda Barneya i Beeniego

  Dla dzieci w wieku od 3 lat

  Od IX.2023

  Wielka podwodna przygoda Barneya i Beeniego

  Dla dzieci w wieku od 3 lat

  Konik morski Beenie oraz Barney – mała łódź podwodna, stoją na straży czystości swojej laguny. Podczas swoich rutynowych zadań, zabierają Oni widzów w podróż do głębin, podczas której będziemy mogli przekonać się, w jaki sposób różne gatunki zwierząt dbają o siebie nawzajem. Jednocześnie poznamy zawiłości ochrony środowiska, mórz i oceanów. Dowiemy się, w jaki sposób wszystkie organizmy na ziemi są ze sobą powiązane i nawzajem za siebie odpowiedzialne. Poznamy też konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań człowieka. Po ciężkim dniu pracy nasi bohaterowie znajdą również chwilę, aby wynurzyć się z wody i popatrzeć w gwiazdy.

  Film jest przeznaczony dla naszych najmłodszych widzów, lecz sprawi radość również uczniom młodszych klas szkolnych, jak i całym rodzinom.

 • kaluokahina užburtasis rifas

  Kaluokahina – zaczarowana rafa

  Dla dzieci w wieku od 4 lat

  kaluokahina užburtasis rifas

  Kaluokahina – zaczarowana rafa

  Dla dzieci w wieku od 4 lat

  Jest to pierwszy, pokazywany pod kątem 360º przygodowy film dla dzieci. Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Film pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas.

  Ogromny ocean kryje w sobie cudowne tajemnice. Jedną z nich jest Kaluoka‘hina – morski strażnik. Nie jest to zwyczajna rafa. Jej mieszkańcy wiodą spokojny tryb życia, do momentu, gdy wybuch podwodnego wulkanu niszczy czary obronne rafy. Nasi bohaterowie, Jake i Mały, spróbują dowiedzieć się w jaki sposób można uratować zaczarowaną rafę. Pomóc im może jedynie starożytna legenda o dotknięciu Księżyca. Tylko jak mieszkańcy oceanu mogą dotknąć Księżyca? Jest to jedna z intrygujących tajemnic, którą wspólnie będziemy musieli odkryć.

 • zula patruliai

  ZULA patrol

  Dla dzieci w wieku od 4 lat

  zula patruliai

  ZULA patrol

  Dla dzieci w wieku od 4 lat

  W trakcie rutynowej wyprawy wykopaliskowej Zula patrol odnajduje dowody na to, że nikczemna Deliria Delight cofnęła się w czasie na prehistoryczne ziemie po to, aby nielegalnie wyrzucić toksyczne śmieci spółki. Zula patrol musi ją odnaleźć i powstrzymać wcześniej, niż jej działania spowodują katastrofę ekologiczną.

 • NOWOŚĆ

  Super Salvador

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  NOWOŚĆ

  Super Salvador

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  Ludzkość zyskuje coraz większą świadomość na temat wpływu działań człowieka na środowisko. Wszyscy uczymy się, w jaki sposób zdominowanie natury przez człowieka, negatywnie wpływa na dobrostan przyszłych pokoleń. Super Salvador pozwala widzom spojrzeć na ten problem zarówno lokalnie, jak i globalnie. Śledząc drogę, jaką cząsteczki wodoru i tlenu pokonują poprzez różne stany skupienia, młodzież otrzymuje szansę zsyntetyzowania posiadanej wiedzy oraz uświadomienia sobie, w jaki sposób najdrobniejsze elementy wpływają na przebieg złożonych procesów globalnych, występujących na naszej planecie. Jeszcze nie jest za późno. Zapał oraz wiedza naszej młodzieży, w ciągu kilku lat może przerodzić się w realne działania dla ziemi.

 • Przyjaciele w organizmie człowieka

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  Przyjaciele w organizmie człowieka

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  Główne postacie:
  Steven - zwariowany na punkcie filmów chłopak, trochę tchórzliwy, od niedawna przeprowadził się do sąsiedztwa.
  Teresa - odważna, uczciwa miłośniczka przyrody i zwierząt, uwielbiająca sport, dla której wózek inwalidzki nie jest przeszkodą do życia.
  Aleks - nieśmiały, miłośnik nauki o logicznym myśleniu.
  Ciasteczko - stary bezdomny pies, który dla pozostałych bohaterów jest prawdziwym przyjacielem.

  Tajemnicze spotkanie połączy wszystkich bohaterów filmu na zawsze, zaś cudowny wynalazek – wirtualny pokój rzeczywistości zakuje widzów swoją nieprawdopodobną historią o tym, co tak naprawdę dzieje się w ciele człowieka. Bohaterowie przeniosą się do ludzkiego wnętrza, gdzie zobaczą jak oko jest powiązane z mózgiem, w jaki sposób nasz organizm jest zasilany tlenem, jak pracuje serce i co dzieje się w układzie pokarmowym. Jednak to jeszcze nie wszystko: do wirtualnego pokoju rzeczywistości wraz z naszymi bohaterami przedostaje się wirus, którego nasi bohaterowie będą musieli się pozbyć. Wirus - intruz jest bardzo niebezpieczny i na wszelkie możliwe sposoby będzie próbował wywołać najgorsze choroby. Czy naszym bohaterom uda się go pokonać? Dowiesz się po obejrzeniu tego niesamowitego filmu edukacyjnego.

 • Polaris. Tajemnica nocy polarnej

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  Polaris. Tajemnica nocy polarnej

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę.

  Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.

 • Polaris II. Tajemnica spadających gwiazd

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  Polaris II. Tajemnica spadających gwiazd

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  Vladimir - niedźwiedź polarny i James - pingwin podróżują w kosmos na pokładzie Polaris, by badać polarne zorze. Trafieni meteorytem zderzają się z kolumbijską piramidą i spotykają Lucię, kolibra, która pasjonuje się skałami. Opowiada im o legendzie wywołującej „kamienie światła”. Tak nazywa meteoryty i spadające gwiazdy. Aby dowiedzieć się więcej o tych niesamowitych zjawiskach wyruszają na księżyc, a następnie na pas asteroid i ostatecznie lądują w jądrze komety. 

  Hipotezy, obserwacje i analizy pozwolą im znaleźć odpowiedzi na swoje pytania!

 • medžių paslaptis

  Tajemnice drzew

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  medžių paslaptis

  Tajemnice drzew

  Dla dzieci w wieku od 5 lat

  Każdy z nas wie, że drzewa są niezbędne by chronić różnorodność biologiczną oraz podtrzymywać życie na planecie, jednak DLACZEGO tak jest? Co wiemy o fotosyntezie, zmianach tlenu i strukturze drzew od korzeni do liści? Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego rosną? W jaki sposób, wbrew grawitacji, woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew? Na te oraz inne pytania odpowiedzą bohaterowie filmu: dociekliwa i miła biedronka Dolores oraz wyjątkowy świetlik Mike. Razem z nimi widzowie wyruszą w podróż do cudownego świata przyrody, by odkryć największe tajemnice drzew!

 • NOWOŚĆ

  Astronauci z przypadku

  Dla dzieci w wieku od 7 lat

  NOWOŚĆ

  Astronauci z przypadku

  Dla dzieci w wieku od 7 lat

  Małe roboty jadą na wycieczkę klasową z przyjaciółmi. Myślą, że to będzie nudny wykład. Główni bohaterowie filmu przeżyją znacznie więcej w tej podróży niż się spodziewali… Roboty nagle staną się przypadkowymi astronautami i wyruszą na cudowną przygodę, aby odkryć Ziemię, Słońce i Księżyc!

  Zapraszamy widzów „Przypadkowych astronautów” do podróży niesamowitym statkiem kosmicznym w celu zbadania tajemniczych ciał niebieskich. Nasi mali widzowie nie tylko będą mieli okazję wziąć udział w wyścigu na powierzchni Księżyca, ale będą mogli zobaczyć, jak nasi astronauci zbierają próbki asteroidów, doświadczają i przetrwają burze słoneczne, zrozumieją wyjątkowość i piękno Ziemi.

 • Mój organizm

  Dla dzieci w wieku od 7 lat

  Mój organizm

  Dla dzieci w wieku od 7 lat

  Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do niesamowitej gry „Personal Universe”. Ta niezwykła gra pomoże nam dowiedzieć się, który układ ludzkiego ciała jest najlepszy i najinteligentniejszy. Może będzie to nasz układ odpornościowy lub oddechowy? A może okaże się układ trawienny?

  Film daje widzowi prawdziwe uczucie "latania" ludzkimi drogami oddechowymi, "nurkowania" do przewodu pokarmowego i "uczestnictwa" w procesach układu odpornościowego! Program wzbudzi ciekawość dzieci i zapozna je ze strukturą skóry, chorobami, bakteriami, trądzikiem, kichaniem, opalaniem oraz szczegółowo wyjaśni, co, jak i dlaczego się z nami dzieje.

  Baw się i ucz, bo zabawne postacie z filmu z zabawnym humorem profesjonalnie zgłębią funkcjonowanie ludzkiego organizmu i nie pozostawią Cię w smutku!

 • Od IX.2023

  Dziadek i Zoja. Misja Światła

  Dla dzieci w wieku od 9 lat

  Od IX.2023

  Dziadek i Zoja. Misja Światła

  Dla dzieci w wieku od 9 lat

  Dziadek i Zoja, podczas kolejnego pięknego, przepełnionego promiennym słońcem świtu na swojej farmie zaczynają rozważania nad zjawiskiem światła na ziemi. Nad jego naturą i zachowaniem. Podczas gdy dziewczynka poznaje elementy składowe światła o różnej długości fal, ich spokój przerywa dziwne wydarzenie. Nagle światło gaśnie. Wygląda na to, że coś zasłania słońce.

  Aby rozwiązać tę tajemnicę, bohaterowie wyruszają w podróż do teleskopu Hubble'a. Słynny teleskop kosmiczny pozwala im obserwować naszą gwiazdę i zobaczyć, że dziwna chmura gazu blokuje jej promienie, a pośrodku tego gazu znajduje się ogromna maszyna będąca jego źródłem. Dziadek i Zoja udają się do tajemniczej maszyny, gdzie ich wiedza o właściwościach fal elektromagnetycznych, którymi w rzeczywistości jest światło, zostanie przetestowana.

 • Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzyponieważ wiedza jest ograniczona."
  Albert Einstein

  Dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii?
  Dwunastoletni Luke jest bystrym i pomysłowym chłopcem, który uwielbia swoją latającą deskorolkę, często również marzy o byciu magikiem o pseudonimie "Limbradur" i wkraczaniu w inne światy. Jego idolem jest Albert Einstein, a Luke jest zafascynowany nauką i wszechświatem, znacznie bardziej niż nudnymi magicznymi zaklęciami. Interesują go gwiazdy, wszechświat i prawa natury. Pewnej nocy zakrada się do Muzeum Alberta Einsteina, gdzie poznaje ALBYX3. Jest to mały, sprytny i raczej dziwny robot, który wie wszystko o Albercie Einsteinie i jego teoriach. ALBY zabiera Luke’a w magiczną podróż w czasie i przestrzeni. Opowiada ekscytującą historię, podczas której wyjaśnia główne zasady tajemniczej siły jaką jest grawitacja. Dla dociekliwego i żądnego przygód LIMBRADURA jest to niesamowite przeżycie, podczas którego Alby umożliwia mu dogłębne poznanie i zrozumienie fascynujących teorii Einsteina.

 • du stikliukai - nuostabusis teleskopas

  Dwa szkiełka

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  du stikliukai - nuostabusis teleskopas

  Dwa szkiełka

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  Teleskop, po raz pierwszy odkrył przed nami ogromną i pełną tajemnic galaktykę. W tym filmie dowiemy się co to jest teleskop i jak jest zbudowany. Usłyszymy jak dawniej ludzie wierzyli, że Ziemia jest centrum galaktyki i że wszystko krąży dookoła niej, a później, dowiedzieli się, że według teorii Kopernika, to Słońce jest w centrum układu słonecznego.

  Obracające się po kopule obrazy i spadające gwiazdy sprawiają, że film ten staje się niesamowicie realistycznym widowiskiem.

 • NANOCAM – wycieczka w różnorodność biologiczną

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  NANOCAM – wycieczka w różnorodność biologiczną

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  "Natura wydaje się duża w dużych rzeczach, ale jest jeszcze większa w małych."
  Jacques-Henri B. de Saint Pierre


  Widz ma wrażenie, że zmniejsza się do rozmiarów owada i leci przez oko igły. Film oferuje unikalne, motywujące, dydaktyczne i zabawne podejście do żywych organizmów, które nigdy wcześniej nie były widziane w taki sposób.

  Główni bohaterowie to Hugo i Marcos, którzy muszą skończyć zadanie przed udaniem się na mecz piłki nożnej. Na początku nie wydają się zbyt zmotywowani, dopóki nie znajdują w Internecie programu o nazwie Nanocam z symulatorem mikroskopu. To, co zaczęło się jako nieco obowiązkowe zadanie, wkrótce przeradza się w fascynującą podróż, która całkowicie urzeka i pozwala odkryć nieznane wcześniej światy.

  Obrazy mikroskopu elektronowego generowane za pomocą najnowszej technologii i animacji 3D zapraszają nas na przejażdżkę do królestwa żywych istot. Odkrywamy ich cechy, znaczenie dla ekosystemów, wartość dla ludzi i wewnętrzne piękno.

 • Tajemnice Ciała

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  Tajemnice Ciała

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  Wyobraź sobie, że zmniejszyłeś się do rozmiarów ziarenka piasku. Przeżyj z nami niesamowitą przygodę, dzięki której dowiesz się jak działa oko, mózg, ucho i serce. Zobaczysz jądro komórki, łańcuchy DNA i procesy powstawania układu nerwowego. Pokażemy Ci również jak dzisiejsza medycyna używa nowoczesnych technologii laserowych do walki z groźnymi chorobami.

  Nasi widzowie nie tylko pogłębią swoją wiedzę z biologii, ale nauczą się też wielu nowych zagadnień, oraz zobaczą to co niedostrzegalne gołym okiem.

 • Na skrzydłach marzeń

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  Na skrzydłach marzeń

  Dla dzieci w wieku od 10 lat

  Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Odkryj wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa.

  „Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką oraz historią, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej – w Kosmos. My także odwiedzimy stację kosmiczną i polecimy rakietą. A więc ile razy śniłeś, że latasz? Sny czasem się spełniają…

 • Od IX.2023

  Komórki!

  Dla dzieci w wieku od 11 lat

  Od IX.2023

  Komórki!

  Dla dzieci w wieku od 11 lat

  Twoje ciało, wykonując każdego dnia tysiące pojedynczych czynności, działa niczym dobrze naoliwiona maszyna. Większość z nas zapewne nie zastanawia się, czemu zawdzięczamy tę precyzję. Dzieje się tak dzięki skoordynowanej pracy miliardów komórek, które wzięły swój początek od tej pierwszej… Film pozwala przyjrzeć się ludzkiemu organizmowi w skali mikro, na poziomie chromosomów, kwasu DNA i komórek oraz w skali makro, na poziomie poszczególnych układów i całego ciała. Daje okazję, aby prześledzić pojedynczą czynność ruchową w całej jej złożoności, pozwalając zrozumieć, co decyduje o skuteczności działań. Od teraz znalezienie odpowiedzi na pytanie dlaczego jedna osoba biegnie szybciej na sto metrów, a druga potrafi wspiąć się wyżej, będzie proste jak nigdy.

 • atgal į mėnulį visam laikui

  Powrót na Księżyc

  Dla dzieci w wieku od 13 lat

  atgal į mėnulį visam laikui

  Powrót na Księżyc

  Dla dzieci w wieku od 13 lat

  Film opowiada o ekipach międzynarodowych, które rywalizują ze sobą o najwyższą nagrodę za umieszczenie na Księżycu, po raz pierwszy od 40 lat, zdalnie sterowanego pojazdu. Aby otrzymać wymarzone trofeum ufundowane przez korporację Google, wraz z Funduszem XPRIZE, ekipa powinna wysłać na Księżyc urządzenie, które na jego powierzchni pokona odległość 500 metrów i wyśle na Ziemię informacje, zdjęcia oraz nagrania wideo. Widzowie będą mieli możliwość zobaczyć start urządzenia, lądowanie na Księżycu oraz podróż po jego powierzchni. Podczas seansu poznamy wydajności stacji oraz satelitów księżycowych, a także zdobędziemy wiedzę na temat pojawienia się Księżyca, jego struktury, składu chemicznego i kopalin użytecznych, które są wydobywane na jego powierzchni. Zapoznamy się z nowymi wynalazkami i innowacjami technicznymi. Kto zdobędzie nagrodę, której wartość wynosi 30 milionów dolarów?

 • antrasis pasaulinis karas filmas

  Druga wojna światowa

  Dla dzieci w wieku od 13 lat

  antrasis pasaulinis karas filmas

  Druga wojna światowa

  Dla dzieci w wieku od 13 lat

  Historia drugiej wojny światowej zbliża się do kopuły!

  Film dokumentalny o największej wojnie w historii, łączy w sobie batalistyczne sceny z informacyjnych przeglądów na polu bitwy i historyczne fakty przedstawione za pomocą zdjęć i filmów. Jest to historia ze szczególnym uwzględnieniem głównych bitew.

  Uczniowie lepiej zapamiętują oraz przyswajają zawartą w filmie wiedzę, przekazywaną poprzez atrakcyjne widoki, efekty dźwiękowe oraz przekonujące głosy lektorów.

 • astronautas

  Astronauta

  Dla dzieci w wieku od 13 lat

  astronautas

  Astronauta

  Dla dzieci w wieku od 13 lat

  Badania kosmosu są jednym z największych pragnień ludzkości, które udało się zrealizować. Co musimy zrobić, aby zostać częścią tej niesamowitej podróży? Co Ty musisz zrobić, żeby zostać astronautą?

  Film „Astronauta“, zapozna Cię z poszczególnymi doznaniami lecącego w kosmos człowieka. Pozwoli zobaczyć, jakie zmiany zachodzą w ludzkim ciele podczas lotu w kosmos, co dzieje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także jakie niebezpieczeństwach czyhają w przestrzeni kosmicznej. Będziesz miał wyjątkową możliwość uczestnictwa w tej niezwykłej podróży.

 • gyvybės atsiradimas

  Narodziny życia

  Dla dzieci w wieku od 13 lat

  gyvybės atsiradimas

  Narodziny życia

  Dla dzieci w wieku od 13 lat

  Pochodzenie życia kojarzy się z bardzo ważnymi zagadnieniami nauk przyrodniczych. Jak dotąd nikt dokładnie nie wie jak ono powstało, a nasz film pomoże zanurzyć się w poszukiwaniach tej odpowiedzi. Przedstawia on cykl formowania gwiazd, galaktyk oraz układu słonecznego w porządku chronologicznym. Podczas seansu usłyszycie Państwo o wielkiej klęsce, która spowodowała zaniknięcie wielu gatunków oraz poszukiwanie życia prymitywnego.

  Film sferyczny ,,Narodziny życia‘‘ jest prawdziwą, inspirującą podróżą w czasie, bo właśnie przeszłości zawdzięczamy to, że nauka robi swój największy krok właśnie TERAZ.

 • NOWOŚĆ

  W poszukiwaniu ciemnej materii

  Dla dzieci w wieku od 14 lat

  NOWOŚĆ

  W poszukiwaniu ciemnej materii

  Dla dzieci w wieku od 14 lat

  Kosmos jest przepiękny, nieprawdaż? Ale czy wiesz, że wszystko co do tej pory w nim odkryliśmy, to zaledwie pięć procent jego zawartości? To oznacza, że przeważająca jego część jest niedostrzegalna dla człowieka – jest to „ciemna materia”. Film „Phantom of the Universe” prezentuje ekscytującą eksplorację ciemnej materii, od Wielkiego Wybuchu po oczekiwane jej odkrycie w Wielkim Zderzaczu Hadronów. Animacja przedstawia pierwsze ślady jej istnienia oczami Fritza Zwicky'ego, naukowca, który ukuł termin „ciemna materia”. Opisuje astralną choreografię, której świadkiem była Vera Rubin w galaktyce Andromedy, a następnie opada głęboko pod ziemię, by zobaczyć najczulszy detektor ciemnej materii na Ziemi, mieszczący się w dawnej kopalni złota. Stamtąd podróż prowadzi widzów przez przestrzeń i czas do Wielkiego Zderzacza Hadronów w CERN. A w nim, pędząc obok cząstek, zanim zderzą się one w oszałamiających wizualnie eksplozjach światła i dźwięku, widzowie mogą przekonać się, w jaki sposób naukowcy z całego świata współpracują w celu wyśledzenia składników ciemnej materii.

Zanim zatwierdzisz zamówienie proponujemy sprawdzić wymiary sali (średnica ok. 5 m, wysokość od 2,70 m) oraz potwierdzić u sprzedawcy dostępność wybranej daty.  

  GotówkaPrzelew

  Dane do faktury:

  Nabywca:

  Jednostka odbierająca: