W poszukiwaniu ciemnej materii

W poszukiwaniu ciemnej materii

Kosmos jest przepiękny, nieprawdaż? Ale czy wiesz, że wszystko co do tej pory w nim odkryliśmy, to zaledwie pięć procent jego zawartości? To oznacza, że przeważająca jego część jest niedostrzegalna dla człowieka – jest to „ciemna materia”. Film „Phantom of the Universe” prezentuje ekscytującą eksplorację ciemnej materii, od Wielkiego Wybuchu po oczekiwane jej odkrycie w Wielkim Zderzaczu Hadronów. Animacja przedstawia pierwsze ślady jej istnienia oczami Fritza Zwicky’ego, naukowca, który ukuł termin „ciemna materia”. Opisuje astralną choreografię, której świadkiem była Vera Rubin w galaktyce Andromedy, a następnie opada głęboko pod ziemię, by zobaczyć najczulszy detektor ciemnej materii na Ziemi, mieszczący się w dawnej kopalni złota. Stamtąd podróż prowadzi widzów przez przestrzeń i czas do Wielkiego Zderzacza Hadronów w CERN. A w nim, pędząc obok cząstek, zanim zderzą się one w oszałamiających wizualnie eksplozjach światła i dźwięku, widzowie mogą przekonać się, w jaki sposób naukowcy z całego świata współpracują w celu wyśledzenia składników ciemnej materii.

Tajemnice Ciała

Wyobraź sobie, że zmniejszyłeś się do rozmiarów ziarenka piasku. Przeżyj z nami niesamowitą przygodę, dzięki której dowiesz się jak działa oko, mózg, ucho i serce. Zobaczysz jądro komórki, łańcuchy DNA i procesy powstawania układu nerwowego. Pokażemy Ci również jak dzisiejsza medycyna używa nowoczesnych technologii laserowych do walki z groźnymi chorobami.

Nasi widzowie nie tylko pogłębią swoją wiedzę z biologii, ale nauczą się też wielu nowych zagadnień, oraz zobaczą to co niedostrzegalne gołym okiem.

NANOCAM – wycieczka w różnorodność biologiczną

„Natura wydaje się duża w dużych rzeczach, ale jest jeszcze większa w małych.”
Jacques-Henri B. de Saint Pierre

Widz ma wrażenie, że zmniejsza się do rozmiarów owada i leci przez oko igły. Film oferuje unikalne, motywujące, dydaktyczne i zabawne podejście do żywych organizmów, które nigdy wcześniej nie były widziane w taki sposób.

Główni bohaterowie to Hugo i Marcos, którzy muszą skończyć zadanie przed udaniem się na mecz piłki nożnej. Na początku nie wydają się zbyt zmotywowani, dopóki nie znajdują w Internecie programu o nazwie Nanocam z symulatorem mikroskopu. To, co zaczęło się jako nieco obowiązkowe zadanie, wkrótce przeradza się w fascynującą podróż, która całkowicie urzeka i pozwala odkryć nieznane wcześniej światy.

Obrazy mikroskopu elektronowego generowane za pomocą najnowszej technologii i animacji 3D zapraszają nas na przejażdżkę do królestwa żywych istot. Odkrywamy ich cechy, znaczenie dla ekosystemów, wartość dla ludzi i wewnętrzne piękno.

Druga wojna światowa

Historia drugiej wojny światowej zbliża się do kopuły!

Film dokumentalny o największej wojnie w historii, łączy w sobie batalistyczne sceny z informacyjnych przeglądów na polu bitwy i historyczne fakty przedstawione za pomocą zdjęć i filmów. Jest to historia ze szczególnym uwzględnieniem głównych bitew.

Uczniowie lepiej zapamiętują oraz przyswajają zawartą w filmie wiedzę, przekazywaną poprzez atrakcyjne widoki, efekty dźwiękowe oraz przekonujące głosy lektorów.

Na skrzydłach marzeń

Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Odkryj wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa.

„Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką oraz historią, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej – w Kosmos. My także odwiedzimy stację kosmiczną i polecimy rakietą. A więc ile razy śniłeś, że latasz? Sny czasem się spełniają…

Narodziny życia

Pochodzenie życia kojarzy się z bardzo ważnymi zagadnieniami nauk przyrodniczych. Jak dotąd nikt dokładnie nie wie jak ono powstało, a nasz film pomoże zanurzyć się w poszukiwaniach tej odpowiedzi. Przedstawia on cykl formowania gwiazd, galaktyk oraz układu słonecznego w porządku chronologicznym. Podczas seansu usłyszycie Państwo o wielkiej klęsce, która spowodowała zaniknięcie wielu gatunków oraz poszukiwanie życia prymitywnego.

Film sferyczny ,,Narodziny życia‘‘ jest prawdziwą, inspirującą podróżą w czasie, bo właśnie przeszłości zawdzięczamy to, że nauka robi swój największy krok właśnie TERAZ.

Powrót na Księżyc

Film opowiada o ekipach międzynarodowych, które rywalizują ze sobą o najwyższą nagrodę za umieszczenie na Księżycu, po raz pierwszy od 40 lat, zdalnie sterowanego pojazdu. Aby otrzymać wymarzone trofeum ufundowane przez korporację Google, wraz z Funduszem XPRIZE, ekipa powinna wysłać na Księżyc urządzenie, które na jego powierzchni pokona odległość 500 metrów i wyśle na Ziemię informacje, zdjęcia oraz nagrania wideo. Widzowie będą mieli możliwość zobaczyć start urządzenia, lądowanie na Księżycu oraz podróż po jego powierzchni. Podczas seansu poznamy wydajności stacji oraz satelitów księżycowych, a także zdobędziemy wiedzę na temat pojawienia się Księżyca, jego struktury, składu chemicznego i kopalin użytecznych, które są wydobywane na jego powierzchni. Zapoznamy się z nowymi wynalazkami i innowacjami technicznymi. Kto zdobędzie nagrodę, której wartość wynosi 30 milionów dolarów?

Astronauta

Badania kosmosu są jednym z największych pragnień ludzkości, które udało się zrealizować. Co musimy zrobić, aby zostać częścią tej niesamowitej podróży? Co Ty musisz zrobić, żeby zostać astronautą?

Film „Astronauta“, zapozna Cię z poszczególnymi doznaniami lecącego w kosmos człowieka. Pozwoli zobaczyć, jakie zmiany zachodzą w ludzkim ciele podczas lotu w kosmos, co dzieje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także jakie niebezpieczeństwach czyhają w przestrzeni kosmicznej. Będziesz miał wyjątkową możliwość uczestnictwa w tej niezwykłej podróży.

Zanim zatwierdzisz zamówienie proponujemy sprawdzić wymiary sali (średnica ok. 5 m, wysokość od 2,70 m) oraz potwierdzić u sprzedawcy dostępność wybranej daty.  

    GotówkaPrzelew

    Dane do faktury:

    Nabywca:

    Jednostka odbierająca: